Kwiatowe Trendy w designie 2017

Kwiatowe Trendy w designie 2017 - Plakaty i dekoracje wnętrz

Kwiatowe Trendy w designie 2017 – Plakaty i dekoracje wnętrz. Lubię różnego rodzaju wzory. Najbardziej ujmują mnie motywy kwiatowe pięknie wyrysowane ręką utalentowanego ilustratora. Dają możliwość łączenia wielu kolorów i urozmaicają zarówno strój jak i wnętrze domu. Motywy botaniczne wydają się być trendem ponadczasowym. Bogactwo świata roślinnego inspiruje od artystów, architektów, dekoratorów wnętrz i projektantów mody.

Kwiatowe Trendy w designie 2017 – Plakaty i dekoracje wnętrz

Plakat - Floral Decor
Plakat – Floral Decor

Kolor, faktura, kontrastowe lub harmonijne zestawienia czerpane z natury to jak poszukiwanie własnego, niepowtarzalnego charakteru. Kwiatom przypisywano zawsze uniwersalną symbolikę. Każdy wie, że karmazynowe róże to namiętność a stokrotki to symbol niewinności. Takie archetypowe znaczenia mają wpływ na nasz odbiór otoczenia i często wpływają na to jak definiujemy swój wizerunek i kształtujemy własne otoczenie.

Kwiatowe Trendy na wybiegach

Motywy kwiatowe w trendach na 2015
Fashion Week // New York 2015

Trendy kwiatowe wyraźne też są w wystroju wnętrz i sztukach dekoratorskich. Do łask powracają soczyste, kolorowe tapety, wzorzyste narzuty czy obsypane roślinami abażury lamp.

Botanical wallpaper, Heimtex
Botanical wallpaper, Heimtex,

Kwiaty idealnie nadają się do stworzenia naturalnie przytulnego, trochę tradycyjnego klimatu Vintage.

 

Tablice botaniczne w stylu Vintage

Tablice botaniczne, starodruki lub proste zasuszone kwiaty oprawione w ramkę z passe partout budują w domu sielską atmosferę, która kojarzy się z ziołową herbatą, pajdą świeżego chleba z miodem albo pachnącymi wanilią kruchymi ciasteczkami.

Tablice The Art of Instruction / Tapeta w kwiaty vintage
Botanical wallpaper

Niezwykłe intrygujące i nieoczekiwane wrażenia przynoszą jednak motywy kwiatowe zmodyfikowane przez artystów czy projektantów. Monumentalne graficzne wzory, często pozbawione naturalnego odwzorowania kolorów stanowią olbrzynie pole eksplatacji.

Uwolnić Kwiaty

O ile w wielkich graficznych wzorach czułabym się dosyć surowo, to trudno byłoby mi się oprzeć graficznym propozycjom kwiatowych wzorów Liberty of London. Na szczęście dla mojego budżetu w Polsce są trudno dostępni 🙂

Liberty of London dla Nike
Liberty of London dla Nike

Dowolność interpretacji natury jest tak bogata jak wielka może być fantazja artysty.
Kwiaty mogą być gigantycznie powiększone dając efekt monumentalnego wzoru lub delikatnie rozsypane w drobną, romantyczną łączke. Nikt nie odmówi kwiatom uroku i delikatnego czaru, który wokół siebie roztaczają.

Ja proponuję fajne, estetyczne rozwiązanie do mieszkań w których króluje stylistyka skandynawska lub Vintage. Wystarczy jeden kolorowy plakat by wnętrze nabrało nowego charakteru. Jeśli masz więcej pustych ścian możesz wykorzystać całą nasza kolekcje lub kilka wybranych prac, żeby je ozdobić.

Miłego przeglądania!

Zobacz kolekcje kwiatową Loft. Poster.Design.

Plakat-Botanical Decor
Plakat-Botanical Decor
Passiflora Plakat Skandynawski
Passiflora Plakat Skandynawski
Plakat Botanical Decor
Plakat Botanical Decor

 

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.